Mniej Microsoftu w Sieci

2 grudnia 2008, 12:34

W listopadzie po raz pierwszy w historii rynkowe udziały Windows spadły poniżej 90%. Użytkownicy systemu Microsoftu, którzy połączyli się z witrynami monitorowanymi przez Net Applications stanowili 89,6% wszystkich internautów.



Wizualizacja części połączeń w Sieci; licencja: Creative Commons

Przeszacowany Firefox, niedoszacowany IE

1 marca 2011, 11:42

Najnowsze dane CIA dotyczące liczby użytkowników internetu w różnych krajach wskazują, że rynkowe udziały Firefoksa były przesacowane, a Internet Explorera - niedoszacowane. Opensource'owa przeglądarka jest najpopularniejsza w krajach Zachodu, których obywatele stanowią coraz mniejszy odsetek światowej liczby internautów.


Wyrok kanadyjskiego sądu wstępem do ogólnoświatowej cenzury?

30 czerwca 2017, 04:32

Wyrok wydany przez kanadyjski Sąd Najwyższy to z jednej strony niezwykle ważna decyzja z punktu widzenia międzynarodowych wysiłków na rzecz ochrony praw autorskich, a z drugiej może być on niebezpiecznym wstępem do globalnych działań cenzorskich. Sąd Najwyższy Kanady nakazał Google'owi ni mniej ni więcej, a usunięcie witryny z globalnych wyników wyszukiwania.


Office Web Apps nie dla Opery i Chrome'a?

11 sierpnia 2009, 10:28

Microsoft potwierdził, że Office Web Apps, online'owa wersja pakietu biurowego MS Office 2010 nie będzie oficjalnie wspierała przeglądarek Chrome i Opera. Na trudności w korzystaniu z Web Apps mogą natknąć się też użytkownicy Internet Explorera 6 oraz Safari dla Windows.


Internet Explorer odzyskuje rynek

2 listopada 2012, 09:47

Microsoft prawdopodobnie może odetchnąć z ulgą. Dane Net Applications wskazują, że Internet Explorer nie tylko przestał tracić rynek, ale powoli go odzyskuje.


USA dominują w Internecie

22 sierpnia 2006, 11:10

Stany Zjednoczone wciąż dominują w Internecie. Dwie trzecie spośród wszystkich 77 milionów domen najwyższego rzędu (czyli takich z końcówkami .com, .net, .org, .info oraz .biz) zarejestrowano w USA.


Flaga Niue

Niue walczy z "cyfrowym kolonializmem"

22 marca 2007, 12:53

Toke Talagi, ambasador Niue, niewielkiej wyspy na Pacyfiku, domaga się zwrócenia jego krajowi domeny .nu. Talagi poinformował, że domena została ukradziona przez amerykańskiego biznesmena i nazwa ten czyn cyfrową kolonizacją.


ISRC - nowa broń Microsoftu

27 lipca 2007, 10:51

Microsoft nie rezygnuje z prób konkurowania z Google’m. Koncern właśnie powołał do życia Internet Services Research Center (ISRC), które będzie zajmowało się tylko i wyłącznie rozwijaniem technologii związanych z wyszukiwaniem w Sieci i internetowymi reklamami.


Co zrobić z 50 miliardami dolarów?

26 maja 2008, 10:19

Prezes Microsoftu Steve Ballmer oświadczył, że zakup Yahoo! nie był celem samym w sobie i poinformował, że jego koncern ma teraz 50 miliardów dolarów, które chce wydać na akwizycje.


Diuka (Diuca diuca)

Jaja na lodowcu

16 listopada 2008, 00:11

W południowo-wschodnim Peru odkryto gatunek ptaków wysiadujących jaja na lodowcu. Dotychczas uważano, że zachowują się tak wyłącznie pingwiny. Co ciekawe, kluczową rolę w dokonaniu odkrycia odegrał... 14-latek.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy